Home Sport

Sport

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të Portugalisë. Kosova e...

Spanja fiton, por Kosova i shënoi një gol

Ndeshja kualifikuese për botërorin “Katari 2022” ndërmjet Spanjës dhe Kosovës është mbyllur me rezultatin 3:1. Spanja ka dominuar gjithë ndeshjen e luajtur në Sevilla, por...

Kosova mundet 0:3 nga Suedia

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar disfatë nga Suedia në “Fadil Vokrri” me rezultat të thellë 3-0. Goli i parë në këtë ndeshje erdhi në minutën...