Home Nacionale

Nacionale

Ngjyrat e flamurit të Kroacisë ndriçojnë ndërtesën e Qeverisë si shenjë falënderimi

Ngjyrat e flamurit të Kroacisë dhe mbishkrimi “Faleminderit Kroaci/Hvala Hrvatska”, kanë ndriçuar sonte ndërtesën e Qeverisë së Kosovës. Nëpërmjet ngjyrave ndriçuese, Qeveria e Kosova ka...

SBASHK u bën apel punëtorëve arsimorë që të vaksinohen kundër COVID-19

Sindikata e Bashkimit të Arsimit dhe Shkencës dhe Kulturës u bën apel punëtorëve arsimor që të vaksinohen kundër COVID-19. “Është shqetësues fakti se deri tani...

Rrriten rastet me Covid-19, MSH kërkon nga qytetarët të vaksinohen

Numri i të infektuarve me koronavirus është rritur në dy ditët e fundit, ndërkaq Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në...

Befason analisti i Qeverisë: Kosova po përjeton BOOM ekonomik

Analisti Krenar Shala, i njohur si mbështetës i Kurtit dhe i Vetëvendosjes prejse partia filloi të  rritej, ka thënë Kosova është duke përjetuar bum...

IKSHPK u bën thirrje qytetarëve që t’i shmangen konsumimit të mishit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes  gjatë gatimit, ruajtjes, shpërndarjes dhe konsumimit të ushqimit. Sipas...