Home Nacionale

Nacionale

Merkel dhe Haradinaj ‘luftuan’ kundër ndarjes së Kosovës

Ministrja në detyrë e punëve të jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, iu është kundërpërgjigjur kandidatit për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Enver Hoxhajt, i cili...

Pas deklaratës se Haradinajt për bashkim me Shqipërinë, reagon zyrtarisht edhe Rusia

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ditë më parë ka paralajmëruar një referendum për bashkim me Shqipërinë, nëse nuk plotësohen...

KQZ-ja nuk certifikon listat e AAK-së dhe VV-së

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka zëvendësuar kandidatët në listën e saj të cilët kanë problem me ligjin, që kanë qenë pesë prej tyre. Në KQZ nuk...

Konjufca: Daka është koka e planit për stopimin e VV-së dhe të Albinit

Glauk Konjufca ka kritikuar sërish kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka, pasi Zyra e Certifikimit të kandidatëve për deputetë ka rekomanduar certifikimin e tyre në pako. Janë...

Zyra për Certifikim rekomandon që kandidatëve të dënuar t’u lejohet kandidimi

Zyra për Regjistrimin e Partive Politike dhe Certifikim i ka propozuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të certifikojë të gjithë kandidatët për deputetë, duke përfshirë...

Rrogë të 13 për mësimdhënësit nga 2023

 Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti në konferencë për media me Ministrin në detyrë të Arsimit, Ramë Likaj dhe kryetarin e Sindikatës së Bashkuar të...

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosoës ka njoftuar e gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vende-vende, sipas...

Valdete Daka: Ndjehem e kërcënuar nga Glauk Konjufca

Pasi Glauk Konjufca në njërën prej mediave drejtoi gishtin nga Valdete Daka për mos certifikimin e Kurtit ka reaguar kjo e fundit. Daka, pas deklaratave të...