LAJME

Të fundit nga Rahoveci

Gjykata Speciale fton ish-ushtarin e UÇK-së nga Rahoveci

Organizata e Veteranëve të Luftës në Rahovec ka njoftuar se Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe një ish-ushtari nga Rahoveci. Sipas një...

Ky zyrtar i LDK-së pritet të bëhet Kryetar i Kuvendit të Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës ka nisur t’i ndajë hiset brenda partisë, para arritjes së marrëveshjes për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. “Gazeta Blic” nga burime brenda...

Ndahet nga jeta babai i Avdullah Hotit të LDK-së

Bëhet e ditur se babai i Avdullah Hotit, kandidatit të LDK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës, është ndarë nga jeta. Lajmin e bëri të...

REKLAMA

Reklamo në RahoPress / [email protected]

SPORT

Të fundit nga sporti

NACIONALE

Të fundit nga vendi

Ramiz Kelmendi: Pushka top t’u bëftë o Albin Kurti

Ish-deputeti i LDK-së, Ramiz Kelmendi, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka akuzuar Albin Kurti për linçim politik ndaj tij personalisht...

Të ndryshme

Challandes uron në shqip

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka lavdëruar djelmoshat për paraqitjen fantastike kundër Malit të Zi në “Fadil Vokrri”. Kosova fitoi 2 me 0...

Kosova mposhtë Malin e Zi, ëndrra për 2020 vazhdon

Ëndrra për “Euro 2020” vazhdon. “Dardanët” kanë dhuruar spektakël në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi. Në fakt, mysafirët duhet të jenë...

2:0 për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Dardanët kanë realizuar edhe golin e dytë në ndeshjen midis Kosovës dhe Malit të Zi. Epërsinë ndaj skuadrës kundërshtare e ngriti futbollisti Vedat Muriqi. Ndërsa golin...

Edhe Shqipëria kalon në epërsi kundër Moldavisë – Video

Sokol Cikalleshi ka shënuar gol në minutën e 22-të për Shqipërinë në ndeshjen ndaj Moldavisë në Grupin H kualifikues për “Euro 2020”. Shqipëria po udhëheq...

Kosova shkundë portën e Malit të Zi pas 10 minutave lojë

Dardanët kanë realizuar golin e parë në ndeshjen midis Kosovës dhe Malit të Zi. Ishte futbollisti __=__ ai që realizoi këtë gol në minutën e...