U godit nga vetura, vdes një fëmijë në spitalin e Gjakovës

Një fëmijë i moshës pesë vjeçare ka vdekur në Spitalin e Gjakovës, pasi ishte goditur nga një veturë e më pas ishte dërguar në spital.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nystret GJurkaj.

“Fëmija është dërguar i gjallë në emergjencë, por më pas ka vdekur”, ka thënë Gjurkaj.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën “UÇK” dhe vetura e ka goditur fëmijën derisa ky ishte t’u ngarë biçikletën.

Kujtojmë se vetëm dy javë më parë, dy fëmijë kanë vdekur nga një aksident rrugor në fshatin Carralevë të Shtimes.

Reklama