Sot, pasdite vonë priten reshje bore

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe dukshëm më i ftohtë, me reshje të herëpashershme shiu që pasdite në zonat kodrinore dhe malore do të kalojnë në borë.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga një deri në pesë gradë, kurse ajo më e larta e ditës deri në 11 gradë.

“Mbetet butë gjatë ditës, me shtim të vranësirave. Pasdite vonë priten edhe reshje lokale shiu, që me rënie të temperaturës edhe shndërrohen në borë më vonë në mbrëmje”, njofton Prishtina Weather.

Reklama