Sot mot me diell në Kosovë

Sot do të mbajë mot me diell në Kosovë dhe vranësira kalimtare.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin mes 3-4 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale parashihen të jenë ndrmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë e deri mesatare në drejtim të verilindjes.

Reklama