Sot, mot i vranët

Gjatë ditës së sotme dhe të nesërme, parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat parashihen të sjellin reshje shiu të shoqëruara me rrufe, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK).

Temperaturat do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 24-25 gradë Celsius.

Reklama