Sot mot i vranët dhe me shi

Gjatë ditë së sotme në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe reshje shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6 dhe 7 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius.

“Dita e enjte do të shoqërohet me mot jostabil, i vranët dhe me reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Reklama