Sot e nesër mot kryesisht i vranët dhe me shi

Sot dhe nesër parashihet mot kryesisht i vranët në Kosovë dhe me shi.

Temperaturat minimale pritet të sillen mes 1 dhe 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet mes 8 dhe 13 gradë Celsius.

Të mërkurën e të enjten parashihet mot me intervale me diell dhe relativisht të ngrohtë.

Të mërkurën, në viset e ulëta do të ketë kushte për mjegull dhe mund të përsëritet edhe të enjten.

Ndërkohë të premten parashihen vranësira të cilat vende-vende mund të sjellin riga shiu, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Reklama