Shuhet familja 12-anëtarëshe, 6 prej tyre ishin fëmijë

Një familje 12-anëtarëshe u shua në aksidentin e rëndë mëngjesin e së martës në Bullgari, teksa po udhëtonte nga Turqia drejt Maqedonisë së Veriut pas ekskursionit që kishin kaluar atje.

Familja 12-anëtarëshe Jahiu ka humbur gjashtë fëmijët që ishin në atë autobus bashkë me gjashtë familjarët e tjerë. Sipas informacioneve që KOHA ka marrë nga të afërm, të gjashtë fëmijët ishin nga mosha 12 vjeç e nën 12 vjeç.

Në shkollën ku fëmijët kishin vijuar mësimin, sot është ndërprerë mbajtja e mësimit në nderim të tyre, raporton KOHA.

Deri tash, nuk ka informacione zyrtare mbi shkaqet që çuan në aksidentin e autobusit. Pronari i kompanisë së autobusit është intervistuar nga organet kompetente dhe ka thënë se nuk ka pasur më parë incidente me linjat e autobusëve të tij, teksa hetimet po vazhdojnë.

Dyshohet se në autobus ka pasur shishe të mbushura me naftë, ndonëse një gjë e tillë ende nuk është konfirmuar zyrtarisht.

Reklama