Shkarkohet Lulzim Basha në Kuvendin e PD-së të thirrur nga Sali Berisha

Kryetari i PD Lulzim Basha dhe ish Kryeministri, Sali Berisha, gjate nje ceremonie festive te organizuar me rastin e 25 vjetorit te themelimit te gazetes Rilindja Demokratike, RD, organ i Partise Demokratike. /r/n/r/nLeader of the Democratic Party Lulzim Basha and Former Prime Minister Sali Berisha, during a festive ceremony organized to mark the 25th anniversary of the founding of the Democratic Revival newspaper, RD, an organ of the Democratic Party.

Kuvendi i mbledhur nga ish-kryeministri Sali Berisha ka votuar me shumicë absolute për shkarkimin e Lulzim Bashës nga posti i kryetarit të Partisë Demokratike.

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi tha se pas përfundimit të procesit të votimit rezultoi se delegatë prezentë para fillimit të votimit ishin 4934. Nga këta pjesëmarrës në votim ishin 4491 delegatë.

Pro shkarkimit të Lulzim Bashës nga kreu i PD-së votuan 4446 delegatë, kundër 36 delegatë dhe 9 delegatë e kanë bërë votën të pavlefshme./Euronews

Reklama