Reshje të reja bore gjatë kësaj jave në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj jave pritet të ketë mot me reshje bore.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -4 deri në 1 gradë Celsius, derisa ato maksimalet ndërmjet 6-12 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Reklama