Reagon Kryeministri Haradinaj: Jemi të fortë, askush nuk mund ta ndajë Kosovën

Pas skandalit të përgjimeve ku është përfshirë kryeministri maqedon Zoran Zaev, i cili shpreh shqetësimin e tij për ndarjen e Kosovës si praktikë e rrezikshme rajonale, ka reaguar kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj.

Ai iu ka drejtuar qytetarëve të vendit me një postim në Facebook, duke siguriar ata që askush nuk do ta ndajë Kosovën.

“Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës. Jemi bashkë dhe jemi të fortë! Askush nuk do të na ndajë.

Sovranitetin, integritetin dhe paprekshmërinë e Kosovës, do ta mbrojmë me çdo çmim”, ka shkruar Haradinaj. /RahoPress/

Reklama