Policia jep detaje për mbytjen e 10-vjeçarit nga Kramoviku në Drinin e Bardhë

Një 10 vjeçar kishte vdekur dje në ujërat e lumit Drini Bardhë.

Policia raporton se djaloshi nga Kramoviku i Rahovecit kishte qenë me disa fëmijë të tjerë kur kishte rënë në ujë.

RahoPress ka raportuar dje për këtë rast tragjik, duke publikuar emrin dhe fotografinë e Odiseut të vogël të familjes Thaçi.

“Raportohet se viktima mashkull K/Shqiptar i moshës 10 vjeç derisa kishte qenë së bashku me disa fëmijë tjerë, kishte rënë në ujërat e lumit Drini i Bardhë”.

“ Pas një kohe viktima është gjetur pa shenja jete. Në vendin e ngjarjes kanë dalë  njësitë relevante të policisë dhe ekipi mjekësor i cili e ka konstatuar vdekjen e viktimës”.

“Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë ju ka liruar familjarëve”, thuhet në raportin e Policisë.

Reklama