Parashikimi i motit për sot

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 13-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 25-27 gradë Celsius.

Për sot indeksi UV paralajmërohet i lartë.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.

Reklama