Nisin votimet në Shqipëri, opozita proteston

Opozita do zhvillojë protesta paqësore në të gjitha njësitë vendore.

RTV Ora raporton se në Tiranë protestat do përqendrohen përpara KZAZ-ve në orare të ndryshme.

Ndërsa në Korçë opozita do të protestojë paqësisht para bashkisë në orën 09:00.

Ndërkohë procesi i votimit nisur zyrtarisht në të gjitha qendrat në Republikën e Shqipërisë.

Nga raportimet e gazetarëve në të gjitha bashkitë situata paraqitet e qetë dhe qendrat e votimit janë hapur pa problem.

Reklama