Nis ndeshja, Suedia në epërsi ndaj Kosovës

Në stadiumin “Fadil Vokrri ka nisur ndeshja në mes të Kosovës dhe Suedisë.

Kjo ndeshja luhet në kuadër të Grupit B, për kualifikimet për Kampionatin Botëror “Qatar 2022”.

Në minutën e 12 të lojës, Suedia kaloi në epërsi. Viktor Claesson pas asistimi nga Zaltan Ibrahimovic.

Lojën të parët e nisën suedezët.

Për shkak të situatës me pandeminë COVID-19, shikuesit nuk po lejohen të jenë të pranishëm në stadium.

Reklama