Ndahet nga jeta babai i Avdullah Hotit të LDK-së

Bëhet e ditur se babai i Avdullah Hotit, kandidatit të LDK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës, është ndarë nga jeta.

Lajmin e bëri të ditur vëllai i tij Bajrami, përmes një postimi në profilin e tij në facebook.

Ai, ndër të tjera shkruan;

“I Madhi Zot e mëshiroftë me rahmetin e Tij dhe e bëftë prej banoreve të Xhenetit.

E ndjej te nevojshme, qe ne emer te familjes tone, t’ju njoftoj se sonte u nda nga ne baba jone Halimi. Varrimi behet te shtunen, 12 tetor, ne oren 12:00, ne varrezat e fshatit Ratkoc.”