Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell në vendin tonë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-9 gradë Celsius, derisa ato maksimalet ndërmjet 26-28 gradë.

Sipas IHMK-së, do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga verilindja.

Reklama