Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe mjaft i nxehtë me temperatura maksimale rreth 30 gradë Celsius.

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore dhe Mal të Zi pritet të mbajë mot me diell dhe mjaft i nxehtë.

Edhe ditëve të ardhshme na pret mot i kthjellët, me diell dhe mjaft i nxehtë për shkak të dominimit të plotë të masave ajrore të thata anticiklonike.

Reklama