Moti gjatë ditës së sotme

Gjatë ditës së sotme parashikohen vranësira, erë, ditën edhe intervale me diell ndërsa në mbrëmje priten kthjellime.

Nën kushtet meteorologjike, me erëra të mjaftueshme, vlerat e cilësisë së ajrit do të mbesin në të mira dhe mesatare, por nga dita e martë, kohë pas kohe mund të kalojnë edhe në të pashëndetshme.

Temperaturat minimale do të zbresin nga +6C në -1C, e maksimalet do të luhaten nga 5C deri në 8C.

Reklama