Mot me shi të premten

Gjatë së premtes pritet të mbajë mot i vranët, e herë pas here edhe me reshje shiu.

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius, derisa ato maksimalet ndërmjet 11-13 gradë.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Reklama