Mot me diell e vranësira të shpërndara

Gjatë së mërkurës në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale sot do ë lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalja e ditës parashihet të lëviz ndërmjet 27 dhe 30 gradë Celsius.

Indeksi UV do jetë në vlera të larta. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.

Reklama