Mot i nxehtë e me temperatura pranverore edhe sot

Gjatë ditës së sotme mbi vedin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), nëpër ultësira do të ketë kushte për mjegull të daiacionit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-7m/s.

Reklama