MeteoBallkan: Po vijnë reshjet e dendura të borës

Sonte me uljen e temperatuave dhe fillimin e erërave të ftohta nga veriu dhe veriperëndimi pritet të fillojnë reshje bore në shumicën e territorit të Republikës së Kosovës.

Në viset kodrinore-malore dhe disa ultësira priten intervale kohore me reshje të dendura bore gjatë mbrëmjes dhe natës. Nuk duhet pritur reshje të mëdha bore në krejt territorin, ngase në disa ultësira të Dukagjinit, Drenicês dhe në veri të vendit reshjet e borës pritet të jenë më të pakta. Bazuar në parashikimin e modeleve reshjet të dendura bore sonte gjatë natës priten në rajonin e Anamoravës dhe juglindje të Kosovës.

Nesër na pret ditë e ftohtë dimërore me erëra të ftohta veriore dhe vende-vende me reshje bore.

Informacione më të zgjeruara më vonë gjatë ditës./MeteoBallkan

Reklama