Mbi 400 gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të ligjit anti-COVID

Policia po vazhdon të shqiptoi gjoba për personat që nuk po e respektojnë ligjin antiCOVID.

Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar 465 gjoba për mosrespektim të këtij ligji, përcjell Klankosova.tv

Në 24 orët e fundit janë shqiptuar edhe 1 mijë e 178 gjoba trafiku.

Ndryshe, gjatë këtij 24 orëshi janë arrestuar 17 persona dhe 11 janë dërguar në mbajtje.

Reklama