LDK dhe PDK arrijnë marrëveshje koalicioni në Prishtinë

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje në Komunën e Prishtinës.

Demokracia.com mëson se marrëveshja mes këtyre dy partive është arritur sot.

Sipas marrëveshjes së arritur mes dy partive, PDK-ja do të marrë katër drejtori në këtë komunë.

Burime të Demokracia.com bëjnë me dije se PDK-ja do të udhëheq me Drejtorinë e Arsimit, të Kulturës, Inspekcionit dhe Drejtorin e Planifikimit.

Ndërkohë, kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, e ka thirrur seancën për zgjedhjen e kryesuesit të Kuvendit Komunal për sot në ora 10:00.

Kujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të marrë 17 asamblistë në Prishtinë, LDK-ja 14, PDK-ja 9, AAK-ja 6, AKR-ja 3, LB-ja dhe Nisma nga një asamblistë.

Reklama