Lajm i mirë për pushuesit në Shqipëri, stabilizohet dhe ngrohet moti

Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura të larta, në të gjithë territorin e Shqipërisë.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 18º në 30ºC, në zonat e ulëta nga 23ºC në 37ºC dhe në zonat bregdetare nga 25°C në 38ºC.

Era do të fryjë në drejtim veriperëndimor-verilindor, ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Reklama