Home Pa kategori

Pa kategori

Autoambulanca aksidentohet në Gjakovë, 6 të lënduar

Gjashtë persona janë lënduar si pasojë e aksidentimit të një autoambulance dhe një veture. Rasti ka ndodhur në Gjakovë. Pesë nga të lënduarit ishin brenda autoambulancës. Kështu...

Deputeti i VV-së shkon në Haxh

Edhe deputeti i Vetëvendosjes, Eman Rrahmani është në mesin e besimtarëve mysliman që janë nisur për në Haxh. Ka qenë kolegu i tij nga Lëvizja...

119 shkurorëzime në Kosovë vetëm gjatë janarit

Për një numër kaq të madh të ndarjeve po ndikojnë shumë faktorë thonë psikolog e sociolog në vend. Nga këndvështrimi psikologjik Ilir Havolli nga Shoqata...

Motra e dëshmorit ndal Kurtin në Krushë: Pse m’largove nga puna?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë përvjetorit të 23-të të masakrës në Krushë të Madhe, u përcjell me një moment jo të mirë. Derisa vizitonte...