Home Lajme

Lajme

Haxhi Avdyli kundër Kurtit: Paguaji mësuesit

Edhe deputeti tjetër i Listës Guxo, Haxhi Avdyli ka dalë kundër vendimit të Qeverisë Kurti për mos ekzekutimin e pagave për muajin shtator për...

E papritur: Sadri Ramabaja braktis studion e televizionit, ndërpritet emisioni

Analisti i afërm me LVV-në, Sadri Ramabaja ka lëshuar emisonin ‘Pressing’ që transmetohet në T7, raporton Paparaci. Kjo përderisa Nol Nushi nga Partia Socialdemokrate i...

Gruaja e zv.ministrit të VV del kundër qeverisë: Ky është kapitalizëm i sëmurë

Bashkeshortja e zv.ministrit të arsimit dhe ish-asambelistja e LVV'së, Hatixhe Latifi-Pupovci, ka goditur ashpër Qeverinë e Kosovës. “Ky është kapitalizem i semurë. E pabesueshme”, shkroi Latifi-Pupovci në postimin...

Qeveria vendos, nuk do t’i ekzekutojë pagat e shtatorit për grevistët

Qeveria e Kosovës nuk do t’i ekzekutojë pagat për grevistët. Kështu ka thënë zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu. Kryeziu tha se pagat në sektorin publik janë...

Instituti amerikan: Putinit po i rrezikohet pushteti nga brenda

Instituti amerikan për Studimin e Luftës bëri të ditur se disfatat e Rusisë në rajonin e Kharkivit dhe të Lymanit, shfaqën dështimin e Kremlinit...

Pezullohet greva, sot nxënësit kthehen në shkolla

Me një muaj vonesë, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë, pas suspendimit të grevës pesë javore nga SBASHK-u. MASHTI...