Haradinaj nderon Demaçin: Na duhet një rezistencë si e tij për ta mbrojtur Kosovën

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, mbrëmë është kthyer nga Haga pasi ka përfunduar intervistimin në Gjykatën Speciale, ndërsa sot menjëherë ka vazhduar me punët e tij.

Haradinaj ka bërë vizitë tek varri i Adem Demaçit, me rastin e një vjetorit të vdekjes së veprimtarit të çështjes kombëtare.

Sipas kreut të AAK’së, Kosovës sot i duhet qëndresa e Adem Demaçit për të mbrojtur interesin e vendit.

“Në një vjetorin e kalimit në përjetësi, me nderim dhe përkulje kujtojmë kolosin shqiptar, që guxoi të krijojë, Heroin Adem Demaçi. Popullit të Kosovës, që i është bashku popujve të lirë, sot i duhet përmasa e vendosmërisë së simbolit të rezistencës shqiptare, Adem Demaçi, për ta gjetur forcën për të qëndruar konsistent në mbrojtje të interesit nacional. Prehu i qetë, Baca i Kombit, Adem Demaçi, Heroi ynë!”, ka shkruar Haradinaj.

Reklama