Haradinaj me porosi për Osmanin dhe Vuçiqin – Video

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Ramush Haradinaj në ditën e katërt të fushatës zgjedhore qëndroi në Ferizaj dhe Kaçanik.

Në këtë të fundit, Haradinaj që është kandidat për president, tregoi tre arsye pse banorët e kësaj zone duhet ta votojnë partinë e tij.

“Rikthejmë ekonominë tonë, kemi njerëz serioz në listën zgjedhore dhe do të keni një president të fortë qe i jep forcë Kosovës”, ka thënë Haradinaj.

Arsye të tilla dha edhe në Ferizaj, ku pak më shumë foli për fuqinë e tij karshi Serbisë, njofton Klan Kosova.

Aty ish kryeministri dërgoi selam në shtetin fqinjë. Për presidentit Vuçiq tha se nuk do të presin derisa ai dhe populli i tij ta njohë Kosovën, por do të bëjë të pamundurën që Kosovën ta bashkojë me Shqipërinë.

Reklama