Festivali shqiptar bashkon dy yjet shqiptare, Rita Orën e Xherdan Shaqirin

Në Cyrih të Zvicrës pritet që të mbahet njëri prej festivaleve më të mëdha të shqiptarëve, ku do të marrin pjesë një numër i madh i personalieve publike shqiptare.

Alba Festival do të startojë sonte dhe do të zgjat deri të hënën, kurse në të do të këndojnë këngëtarët më të mirë të Kosovës.

Natyrisht, kryesore në këtë festival është këngëtarja Rita Ora, e cila do të jetë në skenën e këtij festivali. Ndërsa pjesë do të marrë edhe Xherdan Shaqiri.

Reklama