Edhe sot mot me diell, vranësira, reshje lokale shiu e shkarkime rrufesh

Në Kosovë, sot do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm si dje, me diell, vranësira dhe reshje lokale shiu, të përcjellura me shkarkime rrufesh.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius”.

“Shtypja atmosferike do të ketë luhatje por duke i ruajtur vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-11 m/s”, thonë nga IHMK.

Reklama