Dimër i vërtetë në Serbi, shihni pamjet

Pas një stuhie të vërtetë që përfshiu rajonin të martën mbrëma, këtë mëngjes më shumë se 10 centimetra borë u regjistruan në Zlatar të Serbisë, ndërkohë që temperatura raportohet në ketë rënë në rreth 0 gradë.

Ndryshe gjatë ditës së djeshme edhe në Bosnjë dhe Kroaci u raportua për reshje të dendura bore.

Reshje bore kishte edhe në Kosovë në zonat malore. Reshjet e dendura të borës gjatë ditës së djeshme u regjistruan në Rugovë të Pejës.

Ndërkohë që kushtet meteorologjike janë qetësuar vendet e rajonit vazhdojnë të përballen me pasojat e vërshimeve që erdhën si rezultat i reshjeve të mëdha të shiut.

Reklama