Home Sport

Challandes uron në shqip

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka lavdëruar djelmoshat për paraqitjen fantastike kundër Malit të Zi në “Fadil Vokrri”. Kosova fitoi 2 me 0...

Kosova mposhtë Malin e Zi, ëndrra për 2020 vazhdon

Ëndrra për “Euro 2020” vazhdon. “Dardanët” kanë dhuruar spektakël në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi. Në fakt, mysafirët duhet të jenë...

2:0 për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Dardanët kanë realizuar edhe golin e dytë në ndeshjen midis Kosovës dhe Malit të Zi. Epërsinë ndaj skuadrës kundërshtare e ngriti futbollisti Vedat Muriqi. Ndërsa golin...

Edhe Shqipëria kalon në epërsi kundër Moldavisë – Video

Sokol Cikalleshi ka shënuar gol në minutën e 22-të për Shqipërinë në ndeshjen ndaj Moldavisë në Grupin H kualifikues për “Euro 2020”. Shqipëria po udhëheq...