Home Sport

Sport

Rahoveci mbyllë garën në gjysmëfinale, mposhtet nga Peja

KB Peja është skuadra e dytë finaliste e Kupës së Kosovës. Pejanët mposhtën vreshtarët e Rahovecit me rezultatin 90:82, duke kaluar në finale. E në finale,...

Latifi: Urime Rahovec, suksese drejt trofeut

Ndeshjen KB Rahoveci-Trepça në “Mizaher Isma”, sonte e ka ndjekur edhe kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi. “I pranishëm sonte me bashkëpunëtorët dhe me sportdashës të...

KB Rahoveci ngadhënjen kundër Trepçës, kënaq zemrat e vreshtarëve

KB Rahoveci ka ngadhënjyer ndaj Trepçës në Mizaher Isma, duke e mundur me rezultat 97-95. Ky rezultat vreshtarët i bën gjysmëfinalist të dytë. “Rahoveci është gjysmëfinalisti...

Distria ia sjell Kosovës edhe një medalje

Nora Gjakova ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në GrandSlamin e Parisit. Ajo arriti ta fitonte medaljen e bronztë duke e mposhtur francezen Cysique me ippon. Në...