Home Nacionale

Sot shpërndahet Kuvendi i Kosovës

Kuvendi i Kosovës do të mbajë sot seancë për shpërndarjen e legjislaturës aktuale, gjë e cila do t’i hapë rrugë shkuarjes në zgjedhje të...

Imer Mushkolaj në AAK?

Nesër Kuvendi i Kosovës pritet të shpërndahet dhe vendi të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme. Data e zgjedhjeve mund të jetë 29 shtatori ose 6...

“Drenicaku” aderon në AAK

Jeton Zogiani, aktori i njohur i serialit “O sa mirë”, tani e tutje do të jetë anëtar i partisë së Ramush Haradinajt. Këtë gjë e...

Këshilltarja e Haradinajt ia shpjegon Konjufcës domethënien e termit “Makiavelist”

Këshilltarja e kryeministrit Haradinaj, Meliza Haradinaj-Stublla përmes një shkrimi në llogarinë e saj në rrjetin social Facebook, ka reaguar ndaj deklaratave të një nate...