Home Lajme

Debat i nxehtë, rrihen Dardan Molliqaj e Haki Abazi

Pas debatit në emisionin Pressing në T7, Dardan Molliqaj I PSD’së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht. Molliqaj dhe Abazi i kanë vazhduar...

Mc Kresha e Lyrical Son, në Agrofesta

Organizatorët e festivalit të perimekulturës AgroFesta 2019, kanë njoftuar se në edicionin e këtij viti, mysafirë do të jenë Mc Kresha e Lyrical Son. Dy...

Çmimi i iPhone’it të ri në shtetet kryesore të Evropës

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur...

​18 vjet nga sulmet terroriste në SHBA

Shtetet e Bashkuara por edhe mbarë bota përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me...