Home Lajme

Gjykata Speciale fton ish-ushtarin e UÇK-së nga Rahoveci

Organizata e Veteranëve të Luftës në Rahovec ka njoftuar se Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë për intervistim edhe një ish-ushtari nga Rahoveci. Sipas një...

Ky zyrtar i LDK-së pritet të bëhet Kryetar i Kuvendit të Kosovës

Lidhja Demokratike e Kosovës ka nisur t’i ndajë hiset brenda partisë, para arritjes së marrëveshjes për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. “Gazeta Blic” nga burime brenda...

Ndahet nga jeta babai i Avdullah Hotit të LDK-së

Bëhet e ditur se babai i Avdullah Hotit, kandidatit të LDK-së për deputet të Kuvendit të Kosovës, është ndarë nga jeta. Lajmin e bëri të...

Moti për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen...