Ballkani u godit sot nga stuhi të frikshme (Pamje)

Ashtu siç ishte paralajmëruar pasditja e sotme solli destabilizim shumë të fuqishëm të atmosferës duke filluar nga Sllovenia, pastaj Kroacia, Bosna veriore dhe lindore, Serbia dhe Rumania.

Shumë rajone të këtyre vendeve u goditën nga shtrëngata të fuqishme, vetëtima dhe bubullima masive, breshër dhe erëra mjaft të fuqishme të cilat shkaktuan edhe dëme të konsiderueshme materiale në shumë vende.

Ja disa pamje:

   

Reklama