RahoPress

Editor in chief

Latest Articles

Kosova – Anglia, këto janë formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për super sfidën mes Kosovës dhe Anglisë Kosova dhe Anglia do t’i përmbyllin eliminatoret për ‘Euro 2020’ me ndeshjen në stadiumin...

Tifozët anglezë rrahen mes vete në Prishtinë

Disa tifozë anglezë janë përleshur mes vete mbrëmë në Prishtinë. Rasti ka ndodhur rreth orës 02:30 minuta pas mesnate në rrugën “Nëna Terezë” të kryeqytetit. Policia...

Buxhovi: Kurti si Hasan Prishtina, Thaçi si Esat Pasha

Shkrimtari e historiani Jusuf Buxhovi në emisionin “Personale” ka folur për historinë e trojeve shqiptare dhe ka komentuar profilet e një sërë personaliteteve shqiptare. Historiani...

Ramush Haradinaj kujton vëllain Luanin në 23-vjetorin e rënies

Ramush Haradinaj, kryeministri në detyrë, kujton vllaun e vet Luan Haradinaj i cili kishte rënë gjatë një beteje me forcat serbe gjatë luftës së...