RahoPress

Editor in chief

Latest Articles

Një viktimë dhe 284 të infektuar me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë situata epidemiologjike po tregon sinjale të përkeqësimit, pasi të enjten (29 tetor) janë konfirmuar 284 të infektuar me koronavirusin e ri. Sipas njoftimit...

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), njofton se gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta. Temperaturat...

Dy të burgosur ikin nga burgu i Lipjanit

Dy të burgosur janë arratisur nga Burgu i Lipjanit të mërkurën mbrëma. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për medie nga Shërbimi Korrektues...

Arra, fruti që mund t’ju bëj shumë të pasur – Video

Arra si kulturë pemtare është me një rëndësi të shumëfishtë sidomos në vleren e saj ushqyse, merr pjesë mjaftë në industrinë ushqimore, industrinë për...