Arrestohet edhe pronari i qenit që kishtë sulmuar një burrë e një grua

Një burrë është arrestuar në Rahovec pasi sipas policisë dje rreth orës 15, qeni kishte sulmuar një burrë dhe grua.

Pas kësaj, një dëshmitar i kësaj ngjarje, kishte qëlluar qenin me pushkë të gjuetisë dhe e kishte mbytur.

Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit, pushka është sekuestruar, ndërsa i dyshuari është intervistuar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Reklama