Arrestohet Daut Haradinaj në Vjenë, nuk ndalet maltretimi i Familjes Haradinaj

Torturat dhe maltretimet ndaj familjes Haradinaj nuk kanë të ndalur. 

Pas ndalimit që iu bë kohë më parë kryeministrit Ramush Haradinaj, në Francë, një fat të tillë sot e ka përjetuar edhe vëllai i tij, Dauti.

Burimet e Indeksonline kanë thënë se deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, është ndaluar nga autoritetet austriake me fletarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia. 

Ai është kapur nga policia në Vjenë ndërsa ende nuk dihet se si do të procedojnë. 

Ndalimi është bërë rreth orës 14 e 30 ndërsa Indeksonline do t’iu mbajë të informuar për çdo zhvillim përkitazi me këtë rast.

Reklama