Ambasadori amerikan në LDK, aty edhe Vjosa Osmani

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett ka mbërritur në zyrat qendrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë, nga ku do të takohet me kreun e kësaj partie, Isa Mustafën. Në takim janë gjithashtu edhe Lutfi Haziri, Agim Veliu, Vjosa Osmani e Vlora Dumoshi, raporton T7 nga vendi i ngjarjes.

Ka filluar takimi që po mbahet me dyer të mbyllura për media në selinë qendrore në Prishtinë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku Isa Mustafa së bashku me një pjesë të partisë, po pret në takim ambasadorin amerikan, pak ditë pas zgjedhjeve të brendshme.

Ky takim është i pari pas rizgjedhjes së Isa Mustafës në krye të LDK-së. Mustafa u rizgjodh në postin e të parit të LDK-së të shtunën, ndërkaq zgjedhja e tij është bërë me aklamacion.

Në takim i pari i LDK-së ka marrë edhe Agim Veliun e Lutfi Hazirin, Vjosa Osmanin e Vlora Dumoshi.

Mustafa dhe Kosnett janë takuar edhe gjatë muajit maj të këtij viti. Përveç Mustafës, të pranishëm në takim ishin edhe nënkryetarët Agim Veliu dhe Lutfi Haziri dhe anëtari i Kryesisë, Kujtim Shala.

Reklama